• Ferie z TVP, "Ferie bez nudy".

     • Ferie z TVP 

      Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

      Więcej informacji:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

       

      Akcja „Ferie bez nudy” 

      Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

      Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 

       

      Łączę wyrazy szacunku 

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy MEN 

     • Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Ferie Zimowe z Teatrem!!!

     • W tym roku trochę inaczej niż zwykle - bo zawsze w tym czasie gościliśmy w naszym teatrze tłumy dzieci- mimo to nie zapominamy o naszych widzach. Zapraszamy na cztery wspaniałe spektakle bajkowe, które zaprezentujemy na naszym kanale na You Tube MAŁA REDUTA OSTERWY GORZOWSKIEGO TEATRU.

      Oczywiście spektakle udostępniamy bezpłatnie, ale można je obejrzeć tylko w dniu i o godzinie ich grania. Linki do spektakli będą umieszczone na naszym profilu na Facebooku lub dzień wcześniej na You Tube.

      Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz subskrybcji naszych kanałów na You Tube.

      Życzę Państwu Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!!

      Link do kanału Youtube:
      https://www.youtube.com/c/TeatrimJOsterwyGorz%C3%B3wWlkp/featured
       

     • Nowy układ godzin lekcyjnych

     • W związku z korzystaniem przez naszych uczniów z możliwości jedzenia obiadów cateringowych na terenie szkoły, została podjęta decyzja o wydłużeniu przerwy obiadowej.


      Informujemy, że od poniedziałku 14.09.2020 r. układ godzin lekcyjnych wygląda następująco:
      1. 08.00 - 08.45
      2. 08.55 - 09.40
      3. 09.55 - 10.40
      4. 10.45 - 11.30
      5. 11.35 - 12.20
      6. 12.40 - 13.25
      7. 13.30 - 14.15
      8. 14.20 - 15.05

     • Bezpieczeństwo fizyczne i cyfrowe - poradnik MEN

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi resortami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, przygotowało poradnik „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał to kompendium wiedzy na temat rozpoznawania sytuacji zagrożeń i reagowania na nie. Poradnik jest przeznaczony dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. 

      Poradnik można pobrać ze strony ministerstwa 

      https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczenstwo-fizyczne-i-cyfrowe-uczniow--poradnik-men 

      lub z zakładki Poradniki w strefie dla zalogowanych SIO. 

      Intencją autorów poradnika było stworzenie opracowania zawierającego pakiet zadań rekomendowanych do zrealizowania w szkole, a w kwestiach szczegółowych odsyłającego do rozwiązań, materiałów szkoleniowych, dokumentów i multimediów edukacyjnych. Materiały te pozwalają nauczycielom i dyrektorom szkół podnieść swoje kompetencje w zakresie zapewnienia uczniom bezpieczeństwa, w tym w cyberprzestrzeni, a także usystematyzować już posiadaną wiedzę.

      Zachęcam do zapoznania się z publikacją.

       

      Z wyrazami szacunku

      Z poważaniem Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy MEN

     • List Ministra Edukacji Narodowej ws. aplikacji ProteGo

     • ​​​​​​​Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

      ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

      Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 

      Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2


      Z wyrazami szacunku

      Dariusz Piontkowski

      Minister Edukacji Narodowej


      Załączniki:

      20200818_protegosafe_listmenigis.pdf

      20200821_aplikacjaprotegosafewspolnylistmenigis.docx

      20200821_protegosafe_listmenigis.docx​​​​​​​

     • WIELKI SUKCES ÓSMOKLASISTÓW!!!

     •  EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI

      W WOJEWÓDZTWIE:

      * JĘZYK POLSKI - 79,40 (woj. 56,44)

      * MATEMATYKA - 75,90 (woj. 41,93)

      * JĘZYK ANGIELSKI - 87,45 (woj. 52,56)

      GRATULUJEMY🏆👏😍 UCZNIOM I NAUCZYCIELOM

      ŚWIETNEJ PRACY MIMO TRUDNOŚCI ZWIĄZANYCH


      Z PANDEMIĄ💞

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Piotra Jerzego Frassatiego
   • sekretariat@spigksw.pl
   • admin@spigksw.pl
   • +48 95 7213 163 | +48 510 255 651
   • ul. Stanisławskiego 3, 66-400 Gorzów Wielkopolski
   • 109803
   • 14 1140 2004 0000 3102 7934 3475
   • 599-14-75-817
   • 081112724
   • Dyrektor: Leszek Weichert
   • Wicedyrektor: Dorota Troczewska
 • Galeria zdjęć

   brak danych