Aktualności

          • Dzień otwarty Szkoły Muzycznej I stopnia (ul. Teatralna) - 22 maja 2021 (13:00-15:00)

          • Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego ul. Teatralna 8 serdecznie zaprasza na dzień otwarty szkoły dnia 22 maja 2021r. w godzinach 13.00-15.00. Tego dnia będziecie mogli Państwo wraz z dziećmi odwiedzić naszą szkołę, by wybrać dla swoich pociech wymarzony instrument, na którym rozpoczną naukę.


            W programie występy muzyczne naszych uczniów, konsultacje z pedagogami, prezentacja instrumentów na których możliwa jest nauka w naszej szkole.
            Serdecznie zapraszamy!

        • List od Lubuskiego Kuratora Oświaty
          • List od Lubuskiego Kuratora Oświaty

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele!

            Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji Rządu RP stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

            W związku z powyższym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą, aby dołożyć wszelkich starań, by odbudować relacje interpersonalne pomiędzy uczniami oraz uczniami i nauczycielami, by zintegrować zespoły klasowe i szkolne, zadbać o dobrostan psychiczny każdego ucznia, a także nie obciążać uczniów dodatkowymi zadaniami oraz nauką przekraczającą ich możliwości psychofizyczne. Zachęcam, zwłaszcza w pierwszym okresie po powrocie do nauki stacjonarnej, do wszelkich działań obniżających stres szkolny i zwiększających poczucie bezpieczeństwa uczniów - do rozmów, do bycia razem.

            Kierując się dobrem ucznia i troską o jego zdrowie wskazane jest, przy prowadzeniu działań dydaktycznych, umożliwienie każdemu uczniowi, nie tylko nadrabianie ewentualnych zaległości, ale również stworzenie sytuacji zdobycia przez niego sukcesu. Niech nasi uczniowie wrócą do szkoły bez stresu, z radością.

            Gorąco dziękuję za Państwa dotychczasową pracę i zaangażowanie, za serce wkładane w podejmowane działania. Jednocześnie proszę, by wszelkie działania w szkole prowadzone były zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zapewniam o moim wsparciu szkół i placówek w zakresie realizacji tych działań.

             

            Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

            Lubuski Kurator Oświaty

                                                                                                

            Ewa Rawa

          • Po powrocie stawiamy na relacje i integrację. Efekt - widoczny na twarzach naszych uczniów!

          •  

            Razem damy radę……czyli korzyści płynące ze współpracy.

            Tak jak i na szkolnych lekcjach WF, instrukcje gier często zawierają polecenie, które wprowadza chaos i uznawane jest za „rozdzielacz prawdziwych przyjaciół”. Mowa tu o… „dobieraniu się w grupy!” Gdy już ucichnie pierwszy bunt, a zacznie liczyć się końcowy wynik… dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa lekcja współpracy! Gry planszowe to doskonały pomocnik w tej dziedzinie, ponieważ nic tak nie łączy jak chęć pokonania przeciwnika! Bardzo istotnym aspektem jest również budowanie więzi, a nie ma bardziej zbliżającego sposobu, niż spotkanie przy jednej planszy!

            Zabawkirozwojowe.

          • Łączymy zabawę z kreatywnym działaniem :)

          •  

            Często mamy do czynienia z grami planszowymi, które wymagają od dzieci inwencji twórczej oraz samodzielności – i bardzo dobrze! Te czynniki doskonale pobudzają dziecięcą kreatywność i zapał do pracy, dzięki czemu dziecko może do woli korzystać ze swojej wyobraźni i przy okazji ją udoskonalać! A gdy jeszcze samo tworzy gry tak, jak nasi uczniowie - żadne wyzwanie w przyszłości, nie będzie stanowić dla niego problemu!

          • U nas w Strefie Gier Planszowych świetną zabawę łączymy ze skuteczną nauką :)

          •  

            Niezależnie od wieku dziecka oraz stopnia trudności, podstawową zaletą gier planszowych pozostaje ich funkcja społeczna i integracyjna. Planszówki stwarzają doskonałą okazję do bezpośredniego kontaktu z innymi osobami - rówieśnikami czy też rodziną. Podczas gry dziecko uczy się kooperacji lub rywalizacji ze współgrającymi. Musi także zmierzyć się z całą gamą emocji.

          • Dlaczego w gry planszowe gramy już w grupie zerowej?

          •  

            Gry ćwiczą pamięć, sprzyjają procesom uwagi i kontroli. Rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka. Uczą sprytu i przewidywania oraz planowania swoich działań. Najważniejsze jest jednak to, że są wspaniałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Gry planszowe uczą również współpracy. Dzieci poznają zasady zawierania sojuszy, działań zespołowych, wspólnej gry w celu osiągnięcia sukcesu. Uczą się współpracy z innymi graczami, tworząc z nimi drużynę, której siła tkwi w jedności grupy.